До Дня прав людини


І учень



I.   Добрий день шановні друзі!


 Сьогодні у світі відзначають велике свято – День прав людини .


 Кожен і кожна з вас у повсякденному житті , напевно вимовляли слова :


"я маю право", " це моє право", " права людини"  . Але коли і чому людство отримало свої права ?


II.   У 1945 після закінчення Другої світової війни – найжахливішої, найжорстокішої за всю історію людства  , яка забрала життя понад 60-млн. людей. І народи багатьох країн вирішили , що для збереження миру їм потрібно об`єднатись . Навіщо?!


III.   Держави , що входили до ООН вирішили підготувати документ , у якому вони пообіцяли , одна одній і своїм народам – дати і гарантувати громадянські права і свободи .


IV.   Серед тих, хто тоді її не підписав був Радянський Союз , соціалістичні держави і наша Україна , яка входила до Радянського Союзу. Наша декларація підписала декларацію після отримання незалежності у 1991 році.


V.   Зараз ви ще діти . Саме в цей період людина формується фізично, психічно і інтелектуально , здобуває та отримує необхідні знання та навички.


VI.  Отже, кожна дитина має право на життя , сім’ю , родину , культурний , освітній і фізичний розвиток. І пам’ятайте , дитина є кожна людська істота віком до 18 –ти річного віку .


VII.   Отже , ми вітаємо вас зі святом - Днем прав людини, і бажаємо Вам , великих успіхів у навчанні.


 


ІІ учень


I.  Шлях людства до сучасного розуміння прав людини був дуже довгий . Протягом усієї історії людство вело боротьбу за свої права та їх юридичне закріплення в Законах .


II. Саме для того, щоб будь-які конфлікти та суперечки між країнами в майбутньому вирішувалися не воєнним шляхом , а мирним , за столом переговорів .


III.  10 грудня 1948 року цей документ був ухвалений Генеральною Асамблею ООН.  Цей документ називався Загальна декларація прав людини .


IV. Загальна декларація прав людини є дуже важливим документом.  У її 30 статтях забезпечуються всім народам громадянські права і свободи , рівні усіх перед законом , особисту недоторканість , свободу совісті , право на життя та інші права.


V.  У цей період життя , мають бути створенні всі умови для розвитку дитини . Щоб досягти цієї мети , між народна спільнота розробила і затвердила важливий документ – Конвенцію про права дитини.


VI.  Дорогі діти, пам’ятайте, що всі права, які нам даровані, підкріплюються обов’язками .


 


ІІІ учень


І.   Першим , хто отримав деякі права у жорстокій боротьбі з королями , були англійські рицарі . У 1215 році король Англії вимушений був підписати Хартію Вольностей, яка трошки обмежувала його владу над народом . Ця перемога справила велике враження у цілому світі .Але не рівна боротьба продовжувалась .


ІІ.   Отже , з цією метою у 1945 році була створена Організація Об'єднаних Націй (ООН).Одним із засновників ООН була і Україна .


ІІІ.   Підписали цей важливий документ не всі держави . Із 56 держав що входили до ООН підписали Декларацію прав людини   тільки 48 .


IV.   Кожна людина є особливою і неповторною . Життя дається її 1 раз , і прожити його потрібно гідно , щоб залишити після себе добрий слід .


V.  20 листопада 1989 року Організація Об'єднаних Націй ухвалила цю міжнародну угоду . В Україні Конвенція набула чінності 21 вересня 1991 року .


VI.  Наприклад , право на освіту означає добросовісно, наполегливо вчитись, приносити користь своїми знаннями користь школі, батькам

Комментариев нет:

Отправить комментарий